Bomba Luisa Alberto, świetna asysta Milinkovicia-Savicia. Lazio liderem Serie A po pokonaniu Interu [WIDEO]

Andrea Staccioli / Insidefoto/SIPA USA/PressFocus
Pierwszy mecz 3. kolejki Serie A przyniósł piękne gole i duże emocje. Pierwszej porażki w sezonie doznał Inter Mediolan. "Nerazzurri" w Rzymie musieli uznać wyższość miejscowego Lazio.
W pierwszej połowie spotkania na Stadio Olimpico to gospodarze byli stroną zdecydowanie lepszą. W 16. minucie stuprocentowej okazji nie wykorzystał Ciro Immobile, który uderzył tuż obok słupka.
Później Włoch miał jeszcze jedną dobrą szansę na gola, lecz jego strzał obronił Samir Handanović. Golkiper Interu musiał natomiast skapitulować w 40. minucie, przy trafieniu Felipe Andersona.
Brazylijczyk urwał się obrońcom "Nerazzurrich" po fenomenalnym dośrodkowaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia i głową skierował piłkę do siatki. Dzięki temu do przerwy to Lazio prowadziło 1:0.
W drugiej części spotkania Inter ruszył do odrabiania strat, co skończyło się szybkim golem Lautaro Martineza. Argentyńczyk okazał się najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Niedługo później kolejnego gola dla "Nerazzurrich" mógł strzelić Dumfries, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Ostatnie słowo należało natomiast do Lazio.
W 75. minucie Pedro podał do Luisa Alberto, a ten oddał piękny strzał i nie dał żadnych szans Handanoviciowi. Dzięki tej bramce podopieczni Maurizio Sarriego wrócili na prowadzenie.
Nie był to wcale koniec bramek w stolicy Włoch. Do asysty swojego gola dołożył także Pedro. Tym samym Lazio wygrało 3:1 i przynajmniej na razie jest nowym liderem Serie A.
Maciej Pietrasik26 Aug 2022 · 22:43