Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Boniek o wyborach w PZPN: Żadna kampania oparta na hakach nie była zwycięska

31 paź 2016 | 08:14 1
Boniek o wyborach w PZPN: Żadna kampania oparta na hakach nie była zwycięska
Źródło zdjęcia: MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Zbigniew Boniek będzie prezesem PZPN przez kolejne cztery lata. - Żadna kampania oparta na nienawiści czy hakach nie była zwycięska - komentuje wynik piątkowych wyborów.

Boniek odnosi się tym samym do kampanii prowadzonej przez stronników Józefa Wojciechowskiego, którzy atakowali go w wypowiedziach medialnych i składali w ministerstwie sportu donosy mające na celu zablokowanie jego kandydatury. Ten plan się nie powiódł. 

W głosowaniu Wojciechowski poniósł klęskę - pojedynek z Bońkiem przegrał w stosunku 16:99. Z jego startu wyborach zostanie zapamiętane przede wszystkim demonstracyjne opuszczenie sali obrad. Był to protest przeciwko metodzie przeprowadzenia głosowania.

- Wydaje mi się, że nie czekał już na nic innego jak tylko na porażkę w głosowaniu o metodę wyboru prezesa i wyjście z sali. Bo gdyby nie wyszedł, to musiałby mówić 10 minut o tym, co chce zrobić, a nie był przygotowany - kpi Boniek w rozmowie z "Super Expressem".

Prezes PZPN uważa, że Wojciechowski miał słabe zaplecze. Współpracownikami byłego właściciela Polonii Warszawa byli m.in. Cezary Kucharski, Radosław Majdan i Zdzisław Kręcina.

- Słabą stroną Wojciechowskiego jest to, że daje się "wypuszczać". Gdy widzę, kto mu doradzał w Polonii i teraz... To nie są ludzie, którzy mają wizję - komentuje prezes PZPN.

Boniek jest zadowolony z bilansu pierwszej kadencji. Nie widzi żadnych potknięć kierowanego przez siebie związku.

- Nie ma niczego, co by się zupełnie nie udało. Nie awansowaliśmy do finałów Euro U-21, zabrakło 1,5 minuty - mówi Boniek.
Źródło: MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Komentarze
31 paź 2016 | 09:27
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wojciechowski to błazen, jego zachowanie na wyborach tylko utwierdziło w tym przekonaniu każdą normalną osobę.
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja