BVB lepsza od Bayernu w hicie Bundesligi! Dwunasta bramka Aubameyanga w lidze [VIDEO]

Fingerhut/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Bayern Monachium 1:0 w jedenastej kolejce ligi niemieckiej.

W pierwszej połowie hitowego starcia Bundesligi zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 11 minucie na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wpakował piłkę do pustej bramki, wykańczając ładną, zespołową akcję BVB. To jego dwunasta bramka w lidze w tym sezonie.

W pierwszej części gospodarze prezentowali się dużo lepiej od gości. Bawarczycy grali natomiast bezbarwnie, nie szło również Robertowi Lewandowskiemu, który przez wiele minut był po prostu niewidoczny.

W drugiej odsłonie Borussia wciąż była bardzo groźna. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Aubameyang, ale najpierw w 49 minucie główkował niecelnie, a potem - 21 minut później - wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, lecz bramkarz Bayernu zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na początku drugiej połowy nieco lepiej prezentowali się podopieczni Carlo Ancelottiego. Blisko wyrównania byli zwłaszcza w 61 minucie, kiedy po strzale Xabiego Alonso piłka trafiła w poprzeczkę.

W końcowych minutach mecz się znowu wyrównał. Mistrzowie Niemiec nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, a tym bardziej strzelić gola wyrównującego. Ostatecznie Borussia Dortmund pokonała u siebie Bayern Monachium 1:0.

Po jedenastu kolejkach Bawarczycy plasują się na drugiej pozycji i do lidera, RB Lipsk, tracą trzy punkty. Klub z Dortmundu awansował natomiast na trzecie miejsce.