Borussia Dortmund nadal w grze o Ligę Mistrzów. Nastolatek przesądził o wygranej BVB w Stuttgarcie [WIDEO]

Yue Aximu biwalezi / Press Focus
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe VfB Stuttgart 3:2 w wieczornym meczu Bundesligi. Wicemistrzowie Niemiec tracą niezmiennie siedem punktów do czwartego w tabeli Eintrachtu Frankfurt.
Podopieczni Edina Terzicia przegrywali po pierwszej połowie na stadionie rewelacyjnego w tym sezonie beniaminka Bundesligi. W 17. minucie gry wynik spotkania otworzył po wyjątkowo precyzyjnym strzale głową najlepszy strzelec Stuttgartu - Sasa Kalajdzic.
Borussia odpowiedziała - i to z nawiązką - tuż po przerwie. Najpierw swojego premierowego gola w niemieckiej ekstraklasie zdobył Jude Bellingham. Kilka minut później na prowadzenie wyprowadził zaś gości Marco Reus.
Gospodarze, którzy sami mogą jeszcze włączyć się do rywalizacji o start w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów, nie zamierzali się jednak poddawać. W ostatnim kwadransie gry sprawnie rozegrany kontratak Stuttgartu sfinalizował rezerwowy Daniel Didavi.
To wydarzenie nie podłamało BVB, a ten wieczór należał ostatecznie do nastolatków. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry losy meczu rozstrzygnął inny zmiennik - 19-letni Ansgar Knauff. Dla młodzieżowego reprezentanta Niemiec, podobnie jak wcześniej dla Bellinghama, było to pierwsze trafienie w Bundeslidze. I to jakie!
W 84. minucie na boisko wprowadzony został w zespole gości Łukasz Piszczek, który pomógł Borussii utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.
Dzięki wygranej, na sześć kolejek przed końcem rozgrywek, BVB nadal traci siedem punktów do czwartego w tabeli niemieckiej ekstraklasy Eintrachtu Frankfurt, który po równie dramatycznym spotkaniu zwyciężył dziś po południu trzeci w klasyfikacji Wolfsburg (4:3).
VfB Stuttgart zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.
W najbliższą środę Borussia zagra w rewanżowym meczu ćwierćfinału obecnej edycji Ligi Mistrzów z Manchesterem City. W pierwszym spotkaniu BVB przegrało na wyjeździe 1:2.
Wojciech_Falenta 10 Apr 2021 · 20:39