Borussia Dortmund pokonała Mainz, świetne parady Romana Burkiego [WIDEO]

CosminIftode / Shutterstock.com
Borussia Dortmund wygrała u siebie z FSV Mainz 2:1 w meczu 29. kolejki Bundesligi. Oba gole dla gospodarzy strzelił Jadon Sancho.
Napastnik w ostatnich spotkaniach nie był skuteczny, w sześciu kolejnych meczach nie potrafił trafić do siatki rywali.
Przełamał się przeciwko FSV Mainz, zdobywając dwie bramki jeszcze przerwą. Najpierw oddał skuteczny strzał z pięciu metrów po dośrodkowaniu Mario Gotze. W drugiej sytuacji wykorzystał dogranie Thomas Delaney i trafił z pierwszej piłki z pola karnego.
Goście do końca walczyli o korzystny wynik, ale zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. W 83. minucie Robin Quaison trafił do siatki po zamieszaniu w szesnastce. Dla Szweda to siódmy gol w rozgrywkach. W końcówce spotkania doskonałą postawą popisał się Roman Burki, który w kilka sekund zanotował trzy interwencje:
W tabeli Bundesligi Borussia Dortmund awansowała na pozycję lidera z dorobkiem 66 punktów, ale drugi Bayern ma do rozegrania jeszcze jeden mecz. FSV Mainz zajmuje dwunaste miejsce, mając na koncie 33 punkty.
W barwach gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.