Borussia Dortmund przypieczętowała awans do Ligi Mistrzów! Pewna wygrana podopiecznych Edina Terzicia [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
W spotkaniu 33. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z Mainz 3:1. Gole dla BVB zdobywali Raphael Guerreiro, Marco Reus i Julian Brandt.
W 23. minucie meczu wynik otworzył Raphael Guerreiro. Portugalczyk zamienił na bramkę podanie Jadona Sancho, dla którego była to już 10. asysta w aktualnym sezonie Bundesligi.
Zaledwie trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy tego starcia prowadzenie gości podwyższył Marco Reus.
W drugiej części Borussia spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń. W 80. minucie po raz trzeci znalazła sposób na gospodarzy - gola zdobył Julian Brandt, który najpierw minął bramkarza Mainz, a następnie skierował piłkę do pustej bramki. Dokonał tego zaledwie cztery minuty po wejściu na boisko. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Erling Haaland, który skupił na sobie uwagę kilku obrońców Mainz.
Piłkarzy z Moguncji było stać jedynie na bramkę honorową, zdobytą przez Robina Quaisona z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Jedenastka została podyktowana po zagraniu piłki ręką przez Thorgana Hazarda.
Po tej wygranej Borussia zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dzięki tej wygranej dortmundczycy przypieczętowali swój udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.
Tomasz Bratkowski16 May 2021 · 20:26