Borussia Dortmund w finale Pucharu Niemiec. To był pogrom! [WIDEO]

Łukasz Laskowski / Press Focus
Borussia Dortmund zwyciężyła na własnym stadionie Holstein Kiel aż 5:0 w drugim półfinale Pucharu Niemiec. Podopieczni Edina Terzicia zagrają w finale rozgrywek przeciwko RB Lipsk.
Borussia, z Łukaszem Piszczkiem w podstawowym składzie, nie miała żadnych problemów z pokonaniem walczącego o awans do Bundesligi rywala, który w jednej z wcześniejszych rund trwającej edycji Pucharu Niemiec sensacyjnie wyeliminował z rozgrywek Bayern Monachium.
BVB już do przerwy wygrywało różnicą aż pięciu bramek, mimo że wystąpiło bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda.
Na listę strzelców wpisali się kolejno: Giovanni Reyna (dwukrotnie), Marco Reus, Thorgan Hazard oraz Jude Bellingham. Wyjątkowej urody było zwłaszcza drugie trafienie dla gospodarzy.
Łukasz Piszczek, który zagrał do 62. minuty, również zebrał za swój występ pozytywne recenzje.
Kilka minut po wejściu na boisko poważnie wyglądającej kontuzji nabawił się zmiennik Piszczka - Mateu Morey. Hiszpana musiał zastąpić na murawie Thomas Meunier.
Borussia zagra w finale Pucharu Niemiec z RB Lipsk, które po dogrywce zwyciężyło wczoraj na wyjeździe Werder Brema. Decydujące spotkanie zaplanowano na czwartek, 13 maja.
Wojciech_Falenta 01 May 2021 · 22:20