Borussia Dortmund wyszarpała wgraną w Berlinie, zwycięski gol Marco Reusa

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Hertha Berlin przegrała u siebie z Borussią Dortmund 2:3 w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Goście gola na wagę triumfu zdobyli w doliczonym czasie gry.
Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w czwartej minucie gola strzelił Salomon Kalou. Nie minął jeszcze kwadrans, a był już remis. Do wyrównania doprowadził Thomas Delaney. W 35. minucie znów cieszyli się kibice drużyny ze stolicy. Rzut karny na bramkę zamienił Kalou.
Tuż po przerwie na 2:2 trafił Dan-Axel Zagadou. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, to w 85. minucie czerwoną kartkę w zespole Herthy otrzymał Jordan Torunarigha, w doliczonym czasie gry zwycięstwo BVB zapewnił Marco Reus.
Po tej porażce podopieczni Pala Dardai'a zajmują 10. miejsce w tabeli ze zdobytymi 35 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z RB Lipsk.
Natomiast ekipa prowadzona przez Luceina Favre'a jest liderem i ma trzy "oczka" więcej od Bayernu Monachium. Bawarczycy swój mecz rozegrają w niedzielę. Kolejnym rywalem BVB będzie VfL Wolfsburg.