Borussia Moenchengladbach nie dała szans Fortunie Dusseldorf

ninopavisic / shutterstock.com
W 10. kolejce Bundesligi Borussia Moenchengladbach wygrała na własnym stadionie z 2810994 3:0. Gospodarze awansowali na pozycję wicelidera.
Po pierwszej bezbramkowej połowie więcej powodów do radości mogli mieć walczący o utrzymanie goście. Każdy punkt dla ekipy z Dusseldorfu jest cenny.
W drugiej części spotkania gospodarze rozwiali jednak wszelkie wątpliwości. W 48. minucie Borussia prowadziła po tym jak Thorgan Hazard skutecznie wykonał rzut karny.

W 67. minucie na 2:0 podwyższył Jonas Hofmann, a osiem minut przed upływem doliczonego czasu gry wynik spotkania na 3:0 ustalił Hazard.
Zespół z Moenchengladbach po wygranej awansował na drugie miejsce, ma na koncie 20 punktów. Fortuna jest natomiast na przedostatniej, siedemnastej pozycji z dorobkiem zaledwie 5 punktów.