Borussia nie daje szans Porto. Gol Piszczka [VIDEO]

Borussia Dortmund na własnym stadionie pokonała FC Porto w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Jedną z bramek zdobył Łukasz Piszczek.

Niemiecki klub zaczął to spotkanie z wysokiego c. Już w 6 minucie gospodarze trafili do siatki rywali, a autorem gola był Łukasz Piszczek. Polski obrońca po dośrodkowaniu Henricha Mchitarjana uderzył na bramkę gości, ale jego strzał został sparowany przez Ikera Casillasa. Piłka ponownie jednak wylądowała pod jego nogami i defensor bez większych problemów uderzeniem głową wpakował ją do siatki.

W następnych minutach Niemcy nie próbowali pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola. Podopieczni Thomasa Tuchela zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i kontrolowali przebieg spotkania. Do końca pierwszej połowy nie padły już żadne bramki, choć swoje mniej lub bardziej dogodne okazje mieli Shinji Kagawa, Pierre-Emerick Aubameyang czy Marco Reus.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy kilkakrotnie próbowali pokonać Ikera Casillasa. Żadna próba nie kończyła się jednak powodzeniem, aż do 71 minuty. Wtedy to wynik na 2:0 dla Borussii Dortmund podwyższył Marco Reus. Niemiecki skrzydłowy będąc w polu karnym, uderzył mocno na bramkę Porto. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy portugalskiego zespołu, Bruno Martinsa Indi, i wpadła do siatki.

W kolejnych minutach BVB próbowała dobić przeciwnika. W 83 minucie świetną szansę miał Shinji Kagawa, a dwie minuty później Henrich Mchitarjan trafił w słupek. W 90 minucie kontaktową bramkę próbowało zdobyć Porto i miało najlepszą ku temu okazję. Na posterunku był jednak golkiper niemieckiego zespołu, Roman Burki.

Borussia Dortmund wygrała ostatecznie z FC Porto 2:0 i jest w bardzo dobrej sytuacji przez rewanżem.