Borussia pokonała Sporting na wyjeździe, grał Piszczek

Trybex/Shutterstock
We wtorkowy wieczór Borussia Dortmund pokonała 2:1 Sporting Lizbona w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Bramki dla zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela padły po indywidualnych akcjach. W 9. minucie Aubameyang, który najpierw przeprowadził rajd prawą stroną boiska, pięknym lobem pokonał bramkarza Sportingu.

Drugi gol dla niemieckiej ekipy padł tuż przed przerwą - strzałem z dystansu bramkarza portugalskiej drużyny pokonał Julian Weigl.

Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 67. minucie Bruno Cesar, który wykorzystał dogranie Williama Carvalho.

Łukasz Piszczek pojawił się na placu gry w 68. minucie, zastępując Marca Bartrę.

W drugim spotkaniu grupy F Real Madryt rozbił Legię Warszawa 5:1. Borussia i Real mają w tabeli siedem punktów, natomiast Sporting trzy.