Borussia rozbiła osłabiony Eintracht, asysta Piszczka

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund rozbiła u siebie Eintracht Frankfurt 4:1 (1:1) w drugim niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal Iduna Park cały mecz w ekipie gospodarzy zaliczył Łukasz Piszczek. Reprezentant Polski zaliczył asystę przy ostatnim w tej konfrontacji golu Kolumbijczyka Adriana Ramosa.

Wcześniej do siatki przyjezdnych trafiali Ormianin Henrich Mychitarian, Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang oraz Mats Hummels. Jedyną bramkę dla "Die Adler", którzy po czerwonej kartce Serba Slobodana Medojevica tuż przed przerwą, całą drugą połowę grali w osłabieniu, strzelił Alexander Meier.

Dzięki dwunastej wygrane w sezonie ekipa z Zagłębia Ruhry umocniła się na pozycji wicelidera tabeli. Zespół z Hesji doznał natomiast czwartej z rzędu i ósmej w bieżących rozgrywkach porażki i spadł na piętnaste miejsce w klasyfikacji.