Boussia Dortmund gubi punkty z Eintrachtem Frankfurt. Samobójczy gol w końcówce meczu

charnsitr / shutterstock.com
Eintracht Frankfurt zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Commerzbank-Arena goście objęli prowadzenie po jedenastu minutach gry. Belg Thorgan Hazard przytomnie zagrał w pole karne, gdzie jego rodak Axel Witsel strzałem z kilku metrów zaskoczył Kevina Trappa. Dwie minuty przed przerwą wyrównał uderzeniem pod poprzeczkę Portugalczyk Andre Silva, któremu świetnie wyłożył piłkę Djibril Sow.
Po zmianie stron zespół z Zagłębia Ruhry przybliżył do wygranej Anglik Jadon Sancho, który tylko dopełnił formalności z bliska po zagraniu Witsela. Dwie minuty przed końcem jednak Duńczyk Thomas Delaney niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, ratując remis ekipie z Hesji.
Obie drużyny po raz pierwszy w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. "Orły" są na dziewiątej lokacie w tabeli, natomiast "Die Schwarzgelben" zajmują trzecią pozycję w klasyfikacji.