Brazylia bez olimpijskiego medalu! Sensacja podczas turnieju siatkarzy w Tokio [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny zdobyła brązowy medal podczas turnieju olimpijskiego siatkarzy. "Albicelestes" pokonali Brazylię po pięciosetowym boju.
Zmagania siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio dobiegają końca. Na dziś zaplanowano dwa ostatnie mecze. W pierwszym ze spotkań zmierzyli się ze sobą Brazylijczycy i Argentyńczycy. Stawką pojedynku był brązowy medal turnieju olimpijskiego.
W mecz lepiej weszli "Albicelestes". To oni przeważali na boisku, uzyskując czteropunktową przewagę. Przy stanie 19:15 Brazylijczycy zerwali się do walki, ale ostatecznie nie odwrócili losów seta. Ta parta zakończyła się wynikiem 25:23 dla Argentyny.
Drugi set należał już do "Canarinhos"'. Triumfatorzy Ligi Narodów objęli prowadzenie 6:5 i nie oddali go do samego końca. Na koniec znacznie odskoczyli rywalom, zwyciężając 25:20.
Kolejną partię lepiej zaczęła Argentyna. W pewnym momencie było już 16:13, ale na boisku pojawił się Leal i Brazylia zdobył cztery "oczka" z rzędu. "Canarinhos" złapali dobry rytm, a ich rywale popełniał proste błędy. W efekcie set padł łupem podopiecznych Renana Dal Zotto.
Czwarta partia to zryw reprezentacji Argentyny. Gra Brazylijczyków zupełnie się posypała. Lucas i Wallace nadziewali się na blok rywali, a "Albicelestes" wygrali i doprowadzili do tie breaka.
W nim Argentyna szybko objęła prowadzenie 3:0. Brazylia przegrywała już 6:10, ale potem w niesamowity sposób wróciła do gry. Doprowadziła do stanu 12:12, w kluczowych momentach zabrakło jej jednak zimnej krwi. Argentyna piątą partię wygrała 15:13. Tym samym w meczu o olimpijski brąz w Tokio doszło do wielkiej sensacji.

Argentyna - Brazylia 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13)