Brighton na remis z Leeds. Grał Jakub Moder, Mateusz Klich na ławce rezerwowych

Jerry Lyons/Pressfocus
Mecz Brighton - Leeds w 13. kolejce Premier League zakończył się remisem. Na Falmer Stadium padł wynik 0:0.
Mecz Brighton - Leeds był zapowiadany jako pojedynek reprezentantów Polski. Od pierwszej minuty na boisko wybiegł tylko Jakub Moder. Marcelo Bielsa pozostawił Mateusza Klicha na ławce rezerwowych.
W pierwszej połowie bramki nie padły, choć gospodarze stworzyli jedną wyborną okazję. W 8. minucie Neal Maupay dostał piłkę na czwartym metrze. Przed sobą nie miał nikogo i wydawało się, że skieruje piłkę do siatki. Gracz Brighton zawiódł i uderzył nad poprzeczką.
Z kolei w 21. minucie bliski szczęścia był Trossard. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek.
Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźniej przewagi. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Ostatecznie na Falmer Stadium padł bezbramkowy remis.
Całe spotkanie w barwach "Mew" rozegrał Moder. Polak pokazał się z dobrej strony. Mateusz Klich nie dostał szansy, by pojawić się na murawie.
Daniel Makarewicz27 Nov 2021 · 20:50