Bruk-Bet Termalica coraz bliżej spadku z Ekstraklasy! Piast Gliwice pokonał "Słonie"

Marta Badowska/Pressfocus
Piast Gliwice odniósł zwycięstwo w 33. kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 1:0 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.
Przed pierwszym gwizdkiem Termalica znajdowała się w strefie spadkowej. Z kolei Piast okupował piąte miejsce, mając minimalne szanse na dogonienie piątej Lechii Gdańsk.
Początek spotkania nie obfitował w wielkie emocje. Obie drużyny miały problem z kreowaniem sobie groźnych sytuacji.
Dopiero pod koniec pierwszej gra nabrała tempa. Najpierw w 41. minucie Kristopher Vida próbował trafić do siatki po strzale lobem. Tomasz Loska jednak skutecznie interweniował.
W 44. minucie błąd popełnił za to Frantisek Plach. Golkiper Piasta sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Wlazło, po czym oddał niecelny strzał.
W drugiej połowie arbiter podyktował jedenastkę dla Piasta. Tomas Huk wykorzystał okazję, wyprowadzając gliwiczan na prowadzenie.
Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Po porażce Termalica nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty. Jeśli w tej kolejce Śląsk Wrocław zdobędzie choćby jeden punkt ze Stalą Mielec, "Słonie" stracą matematyczne szanse na utrzymanie.
Z kolei Piast zajmuje obecnie piątą lokatę w tabeli. Gliwiczanie tracą do czwartej Lechii Gdańsk trzy oczka, przy czym ekipa Tomasza Kaczmarka jeszcze nie rozegrała swojego meczu w bieżącej serii gier.
Adam Kłos14 May 2022 · 14:23