Bundesliga: Borussia Dortmund przełamała złą passę

Markus Unger, wikicommons
1. FSV Mainz 05 uległ u siebie Borussii Dortmund 0:2 (0:0) w wieczornym wtorkowym meczu 16. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Coface Arena prowadzenie przyjezdnym zapewnił dziesięć minut po zmianie stron Sokratis Papastathopoulos. Reprezentant Grecji skierował piłkę do siatki mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Zespół z Zagłębia Ruhry sukces przypieczętował minutę przed końcem, kiedy to Pierre-Emerick Aubameyang wyłożył w polu karnym piłkę do Japończyka Shinjiego Kagawy i ten dopełnił tylko formalności.
"Die Schwarzgelben" po siódmym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Drużyna z Moguncji doznała natomiast ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na piętnastą lokatę w klasyfikacji.