Bundesliga: VfB Stuttgart wywozi trzy punkty z Kolonii

1. FC Koeln uległ u siebie VfB Stuttgart 2:3 (1:2) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na RheinEnergieStadion niemal całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych przyjezdnych obserwował Marcin Kamiński. Polak pojawił się na murawie dopiero w doliczonym czasie gry, zmieniając Daniela Ginczka.
Prowadzenie gospodarzom dał po siedmiu minutach gry Claudio Pizarro. Peruwiańczyk zaskoczył golkipera rywali płaskim strzałem w długi róg z narożnika pola karnego, a napastnikowi "Kozłów" podawał Japończyk Yuya Osako.
W końcówce pierwszej połowy straty z nawiązką odrobił Mario Gomez, który w niespełna dwie minuty dwukrotnie pokonał bramkarza miejscowych z pola karnego. Niespełna kwadrans po zmianie stron trzeciego gola dla gości zdobył świetnym płaskim uderzeniem z dystansu Andreas Beck. Przy wszystkich trafieniach pięciokrotnych mistrzów Niemiec asystował Erik Thommy.
Trzy minuty przed końcem kontaktową bramkę zdobył jeszcze Serb Milos Jojic, ale na więcej podopiecznych Stefana Ruthenbecka nie było już stać.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu "Die Schwaben" awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Kolonii doznała natomiast szesnastej porażki w sezonie i nadal zamyka klasyfikację.