BVB znowu traci punkty! Tylko remis Borussii z Augsburgiem

Trybex/Shutterstock
We wtorkowym meczu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund tylko zremisowała 1:1 z Augsburgiem. Łukasz Piszczek nie zagrał w tym spotkaniu, ponieważ wciąż narzeka na problemy z mięśniem przywodziciela.

To trzeci z kolei remis podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy na Signal Iduna Park mieli przynajmniej kilka pewnych okazji, by wygrać - jednak strzały Aubameyanga, Kagawy czy Bendera ostatecznie nie znalazły się w bramce strzeżonej przez Marwina Hitza. Wyrównał w 47. minucie Dembele.

Piłkarze Wolfsburga, w wyjazdowym pojedynku pokonali Borussię M'Gladbach 2:1. To drugie z rzędu zwycięstwo Wilków, które tym razem zapewnił im Mario Gomez. Snajper znalazł się w 57. minucie sam na sam z bramkarzem rywali, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Eintracht Frankfurt wygrał 3:0 z Mainz, a bohaterem meczu okazał się Branimir Hrgota, który nie tylko ustrzelił dublet, ale zapisał na swoim koncie również asystę.