Byli piłkarze Ekstraklasy wprowadzili swoją kadrę do Euro 2024! Wysokie zwycięstwo na wagę awansu [WIDEO]

Reprezentacja Słowacji zapewniła sobie występ na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Awans przypieczętowała zwycięstwem ze Islandią 4:2.
Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości, którzy objęli prowadzenie w 17. minucie. Do bramki trafił Orri Oskarsson.
Później na boisku rządzili Słowacy. Duży udział mieli w tym piłkarze znani z Ekstraklasy. Bohaterem meczu był Lukas Haraslin, który w przeszłości grał w Lechii Gdańsk.
27-latek w pierwszej połowie zanotował asystę przy trafieniu Juraja Kucki, który doprowadził do remisu po półgodzinie gry. Sześć minut później Słowaków na prowadzenie wyprowadził Ondrej Duda, w przeszłości piłkarz Legii.
W drugiej połowie błyszczał Haraslin, który strzelił dwa gole na przestrzeni dziewięciu minut. Już w 55. minucie było 4:1 dla gospodarzy.
Islandczycy nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Było ich stać na strzelenie jeszcze jednego gola. W 74. minucie wynik ustalił Andri Gudjohnsen.
Słowacy to już jedenasta drużyna, która zapewniła sobie udział w Euro 2024. Wcześniej pewne występu na mistrzostwach były Niemcy, Hiszpania, Francja, Anglia, Turcja, Belgia, Portugalia, Szkocja, Austria i Węgry.
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 22:40