Cagliari lepsze od Genoi. Walukiewicz na ławce

Gennaro Di Ros/shutterstock.com
Piłkarze Cagliari Calcio pokonali przed własną publicznością Genoa CFC 3:1 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu 4. kolejki włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena prowadzenie gospodarzom zapewnił minutę po przerwie precyzyjnym strzałem głową w długi róg Giovanni Simeone. Argentyńczykowi dośrodkował w pole karne Mołdawianin Artur Ionita. Siedem minut przed końcem wyrównał efektownym uderzeniem z dystansu Iworyjczyk Christian Kouame.
Radość przyjezdnych była bardzo krótka. Zaledwie minutę później Kolumbijczyk Cristian Zapata niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a po kolejnych trzech minutach zimną krwią w sytuacji sam na sam zaimponował Brazylijczyk Joao Pedro, pieczętując sukces miejscowych. Sebastian Walukiewicz oglądał całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych.
Zespół z Sardynii po drugiej wygranej z rzędu awansował na ósme miejsce w tabeli. Ekipa z Ligurii doznała natomiast drugiej porażki z rzędu i spadła na dwunastą lokatę w klasyfikacji.
Maciej Ziętarek20 Sep 2019 · 22:49