Celta Vigo wygrała u siebie z UD Las Palmas

Jsmq, wikicommons
Celta Vigo wygrała przed własną publicznością z UD Las Palmas 2:1 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 27. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Balaidos prowadzenie przyjezdnym zapewnił osiem minut po przerwie płaskim strzałem z narożnika pola karnego Erik Exposito. Wyrównał z bliska dziewięć minut później Jonny Castro.
Losy konfrontacji rozstrzygnął minutę przed końcem Pablo Pedro Hernandez. Chilijczyk umieścił piłkę w siatce pod poprzeczką po precyzyjnym uderzeniu z narożnika pola karnego.
Zespół z Galicji po jedenastym zwycięstwie w sezonie awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Drużyna z Wysp Kanaryjskich doznała natomiast siedemnastej porażki w bieżących rozgrywkach i wciąż otwiera strefę spadkową klasyfikacji.