Cenne zwycięstwo Deportivo La Coruna na Estadio San Mames

Euskaldunaa, wikicommons
Athletic Bilbao uległ u siebie Deportivo La Coruna 2:3 (0:2) w ostatnim sobotnim meczu 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio San Mames dwubramkową przewagę do przerwy zapewnił przyjezdnym po strzałach z pola karnego Adrian Lopez.
Dwie minuty po zmianie stron kontaktowe trafienia głową uzyskał Raul Garcia, ale zaledwie sześć minut później skutecznie odpowiedział Borja Valle, który zaskoczył miejscowego golkipera efektownym płaskim uderzeniem tuż przy słupku.
Osiemnaście minut przed końcem na listę strzelców wpisał się bezpośrednio z rzutu rożnego Markel Susaeta, ale na więcej "Los Leones" nie było już stać. Baskowie doznali w ten sposób jedenastej porażki w tym sezonie i pozostali na trzynastej lokacie w tabeli.
Zespół z Galicji natomiast po drugiej wygranej z rzędu umocnił się na osiemnastej pozycji w klasyfikacji, ale wciąż otwiera strefę spadkową.