Cenny triumf Realu Madryt! "Królewscy" pokonali Rayo, decydujący gol Karima Benzemy [WIDEO]

Real Madryt pokonał Rayo Vallecano w derbach stolicy Hiszpanii. "Królewscy" wygrali 1:0.
Real od pierwszego gwizdka ruszył na rywala. Już po kilkudziesięciu sekundach bramkarz Rayo musiał być czujny, broniąc uderzenie Marco Asensio. W piątej minucie Hiszpan oddał kolejny strzał, jednak znów zbyt słaby. W 24. minucie Luca Zidane po raz kolejny zatrzymał Asensio.
Po dwóch kwadransach obrońcy Rayo z linii bramkowej wybijali piłkę po uderzeniu Karima Benzemy. Ewentualny gol jednak i tak nie zostałby uznany, bowiem sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej Francuza.
W 39. minucie Casemiro trafił do siatki. Brazylijczyk jednak również był na spalonym.
Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. W 55. minucie Thibaut Courtois z trudem sparował na rzut rożny piłkę po strzale Mario Suareza. Niedługo potem strzał głową oddał Sergi Guardiola.
W 83. minucie Karim Benzema otworzył wynik meczu. Francuz wykończył kombinacyjną akcję. Był to już 19. gol napastnika w tym sezonie ligowym.
Real wygrał 1:0, dzięki czemu odskoczył Sevilli na dystans dziewięciu punktów. Podopieczni Julena Lopeteguiego jutro rozegrają swój mecz w tej kolejce. Rywalem Sevilli będzie Betis.
Adam Kłos26 Feb 2022 · 20:28