Chelsea drugim finalistą Pucharu Ligi Angielskiej! Zadecydowały rzuty karne w meczu z Tottenhamem [WIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Chelsea Londyn drugim obok Manchesteru City finalistą Pucharu Ligi Angielskiej. "The Blues" pokonali Tottenham po rzutach karnych.
Gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie za sprawą Kante. Hazard dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, defensorzy Tottenhamu wybili piłkę, ta trafiła pod nogi Francuza, który momentalnie uderzył i pokonał bramkarza rywali.
W 38 minucie było już 2:0. Azpilicueta zagrał w pole karne do Hazarda, a ten strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce.
Na początku drugiej połowy kontaktowego gola strzeliły "Koguty". Po dośrodkowaniu Rose'a z lewego skrzydła, walkę o piłkę wygrał Llorente, pokonując Kepę uderzeniem głową.
Losy pojedynku rozstrzygały się w rzutach karnych - pierwszy mecz wygrał Tottenham 1:0, a w Pucharze Ligi Angielskiej nie działa zasada bramek zdobytych na wyjeździe. W serii jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Sarriego. Kolejno celnie uderzali: Willian, Azpilicueta, Jorginho i Luiz. Po stronie "Kogutów" pierwsze dwa rzuty karne wykorzystali Eriksen i Lamela, dwa kolejne zmarnowali jednak Dier (nad bramką) i Lucas (obronił Arrizabalaga).
Rywalem "The Blues" w finale będzie Manchester City. Finał zostanie rozegrany 24 lutego na Wembley.
Jakub Kreśliński24 Jan 2019 · 22:49