Chelsea FC wygrywa na początek sezonu. Nowe gwiazdy bez goli [WIDEO]

Chelsea wygrywa na początek sezonu. Nowe gwiazdy bez goli [WIDEO]
Silvi Photo/Shutterstock
Chelsea udanie rozpoczęła nowy sezon. Piłkarze Franka Lamparda wygrali na wyjeździe z Brighton 3:1.
Przed sezonem "The Blues" dokonali wielkich wzmocnień. Na Stamford Bridge trafili m.in. Timo Werner, Kai Havertz, Ben Chilwell, Thiago Silva i Hakim Ziyech. Tak poważne wzmocnienia sprawiły, że pierwszego meczu Chelsea oczekiwano z dużym zainteresowaniem.
Z nowych piłkarzy w wyjściowym składzie londyńczyków pojawili się tylko Werner i Havertz. Żaden z nich nie wpisał się na listę strzelców. Prowadzenie gościom dał Jorginho, który trafił do bramki z rzutu karnego.
Drugą połowę lepiej zaczęli gracze Brighton, którzy w 54. minucie wyrównali za sprawą Trossarda. Z korzystnego wyniku cieszyli się jednak bardzo krótko. Już dwie minuty później gola dla Chelsea strzelił James. W 66. minucie rezultat spotkania ustalił Zouma, który dość szczęśliwie skierował piłkę do siatki.
Chelsea prawdziwy test przejdzie w następnej kolejce. Zagra wtedy z Liverpoolem.
Marcin Karbowski14 Sep 2020 · 23:08