Chelsea rozbiła drużynę Grosickiego i awansowała dalej

charnsitr / shutterstock.com
Chelsea FC pokonała u siebie Hull City 4:1, a Leicester City wygrało z Sheffield United 1:0 w meczach 1/8 finału Pucharu Anglii. Dzięki wygranej obie drużyny awansowały do ćwierćfinału.
Na Stamford Bridge dwa gola dla ekipy "The Blues" strzelił Willian. Brazylijczyk najpierw już w 2. minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie Pdero i uderzał z krawędzi pola karnego trafiając w lewy górny róg bramki. Drugą bramkę 29-letni pomocnik zdobył w 32. minucie, kiedy po zagraniu Giroud mocnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
W 27. minucie bramkę zdobył także Pedro, który dzięki podaniu Cesca Fabregasa zdołał wpakować futbolówkę do siatki. Wynik spotkania na 4:0 ustalił w 42. minucie Olivier Giroud, który umieścił piłkę w pustej siatce.
W innym meczu tej serii gier Leicester CIty pokonało Sheffield United 1:0. Jedynego gola w tym starciu strzelił Jamie Vardy w 66. minucie.