Club Brugge wygrało i jest o krok od tytułu

dju22000, wikicommons
Sporting Charleroi uległ u siebie Club Brugge 1:3 (1:0) w meczu ósmej kolejki grupy mistrzowskiej rozgrywek belgijskiej Jupiler Pro League.
Na Stade du Pays de Charleroi do przerwy nieznacznie lepsi byli gospodarze, którym prowadzenie zapewnił po uderzeniu z rzutu karnego Irańczyk Kaweh Rezaei.
Liderzy tabeli po zmianie stron odrobili jednak straty z nawiązką. Wyrównał Holender Ruud Vormer, a następnie w niespełna trzy minuty na listę strzelców wpisali się również rezerwowi Hans Vanaken i Jelle Vossen.
Dzięki trzeciej wygranej w decydującej fazie rozgrywek podopieczni Ivana Leko umocnili się na czele stawki i na dwie kolejki przed końcem mają cztery punkty przewagi nad drugim Standardem Liege oraz pięć "oczek" nad broniącym tytułu Anderlechtem Bruksela.
"Les Zebres" doznali natomiast piątej porażki w zmaganiach grupy mistrzowskiej i pozostali na czwartej lokacie w klasyfikacji, gwarantującej jeszcze udział w eliminacjach Ligi Europy.