Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

Co dalej z Bukowieckim? Znamy nazwę wykrytej u niego substancji

10 wrz 2016 | 13:31 1
Co dalej z Bukowieckim? Znamy nazwę wykrytej u niego substancji
Źródło zdjęcia: WiNG, wikicommons
Polski Związek Lekkiej Atletyki ustosunkował się do informacji mediów w sprawie niedozwolonych środków wykrytych w organizmie Konrada Bukowieckiego. Substancję stwierdzono podczas badania próbki moczu pobranej od zawodnika w trakcie mistrzostw świata juniorów, które odbyły się w lipcu w Bydgoszczy. 

"Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdza, iż otrzymał pismo z Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF), w którym IAAF poinformowała o wykryciu w organizmie zawodnika pchnięcia kulą - Konrada Bukowieckiego środka o nazwie higenamina" - czytamy w komunikacie.

"PZLA zwrócił się już do Konrada Bukowieckiego z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutu o naruszenie przepisów antydopingowych. Zawodnik zaprzeczył przyjmowaniu jakichkolwiek niedozwolonych środków oraz zadeklarował pełną współpracę w celu jak najszybszego wyjaśnienia tej przykrej dla niego sprawy" - napisano w oświadczeniu.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bukowiecki zakazaną substancję przyjął nieświadomie. Higenamina nie jest zarejestrowaną substancją medyczną, ale może wchodzić w składzie suplementów diety lub odżywek. Specyfik nie jest wymieniony przez WADA na liście substancji zabronionych. Należy jednak podkreślić, że wykaz nie jest zamknięty, a za środek dopingowy może zostać uznana każda substancja, który ma zbliżony skład do zakazanego związku chemicznego.

- Jeśli próbka B potwierdzi obecność tej substancji w organizmie zawodnika, najbardziej prawdopodobnym wydaje się fakt, że dostała się ona do jego organizmu jako składnik suplementów diety lub odżywek, które przyjmował nasz lekkoatleta – mówi dr Jarosław Krzywański, szef zespołu medycznego PZLA. 
Źródło: pzla.pl

TAK ({{yes_percentage}}%)
NIE ({{100 - yes_percentage}}%)
Oddanych głosów: {{total_votes}}
Dyskusja 1
10 wrz 2016 | 15:14
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Toś się kurwa popisał...
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Odbierz 20zł bez depozytu za samą rejestrację, a następnie dokonaj pierwszej wpłaty i zgarnij bonus 100% do 500zł!
20zł za rejestrację i 1000zł od depozytu na start, a do tego mnóstwo promocji okolicznościowych!
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja