Co za gol w Ekstraklasie! Imaz strzelił przewrotką, Jagiellonia rozjechała Stal [WIDEO]

screen Canal+
Jagiellonia Białystok rozbiła Stal Mielec 4:0. Ozdobą meczu był gol przewrotką strzelony przez Jesusa Imaza.
Jagiellonia powinna objąć prowadzenie już w 9. minucie. Z bliska na bramkę strzelał Imaz, ale w wybitny sposób jego uderzenie zatrzymał Mrozek. Po chwili piłkę sprzed linii wybił Kasperkiewicz.
Gospodarze strzelili pierwszego gola w 32. minucie. Do bramki trafił Imaz. Miał trochę szczęśca - piłka po jego pierwszym strzale odbiła się od słupka, wróciła pod nogi Hiszpana i po dobitce wpadła do siatki.
Jagiellonia szybko poszła za ciosem. W 37. minucie Gual przymierzył z rzutu wolnego. Piłkę odbił Mrozek, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Gual, który wpisał się na listę strzelców.
W 40. minucie było już 3:0. Po rzucie rożnym piłkę przejął Gual i kropnął pod poprzeczkę.
Mecz był rozstrzygnięty. Stal po przerwie nie zdołała strzelić choćby honorowego gola. Do bramki trafili za to gospodarze. I to jak! W 65. minucie Prikryl dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał Cernych, a przewrotką do bramki trafił Imaz.
Jagiellonia dzięki zwycięstwu opuściła strefę spadkową. W dziewięciu meczach zdobyła dwanaście punktów. Stal pozostała z trzynastoma oczkami.
Marcin Karbowski12 Sep 2022 · 20:52