Co za mecz, co za Di Maria! PSG zdemolowało Barcelonę w 1/8 LM! [VIDEO]

Shutterstock
PSG pokonało u siebie Barcelonę, a Benfica Lizbona ograła Borussię Dortmund w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa przyniosła bramki tylko na jednym stadionie. Ale za to jakie! W 18 minucie Angel Di Maria egzekwował rzut wolny tuż sprzed pola karnego Blaugrany. Przymierzył ponad murem i... wpadło! Gospodarze objęli zasłużone prowadzenie - od początku meczu grali zdecydowanie agresywniej, byli dynamiczni i wysoko atakowali przeciwnika.
Barcelony stracona bramka specjalnie nie pobudziła - poza sytuacją z 27 minuty, gdy znakomitą akcję i jeszcze lepsze prostopadłe podanie Neymara zmarnował Andre Gomes.

W 40 minucie miejscowi kibice wpadli w prawdziwą euforię. Kontratak PSG okazał się bowiem zabójczo skuteczny, a świetnym uderzeniem w długi róg wykończył go Draxler, wykorzystując podanie Varrattiego.

Do przerwy w Paryżu było więc 2:0, z kolei spotkanie Benfiki z Borussią Dortmund nie przyniosło goli.

Po wznowieniu PSG dalej naciskało, ale to na innym stadionie padła pierwsza bramka w drugich połowach. Benfica od 49 minuty prowadziła z Borussią Dortmund po trafieniu Mitroglou.

W 55 minucie gola znów obejrzeli kibice w Paryżu - i było to kolejne trafienie dla gospodarzy! Di Maria dostał piłkę przed polem karnym i uderzył piłkę w samo okienko. 3:0!
W 58 minucie Borussia mogła wyrównać stan swojego meczu, ale Aubameyang zmarnował rzut karny.

Nie zatrzymywało się za to PSG. W 72 minucie Meunier wypuścił prostopadłą piłką Cavaniego, a ten bez zastanowienia huknął w krótki róg i było 4:0!

Jeszcze bardziej niegościnni paryżanie się nie okazali i mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla PSG. Nie zmienił się także rezultat spotkania Borussii Dortmund, która przegrała na wyjeździe z Benfiką 0:1.