Co za rajd Szymona Żurkowskiego! Polak z asystą w meczu z Interem Mediolan [WIDEO]

Szymon Żurkowski zaliczył asystę w meczu Empoli z Interem. Jego drużyna prowadziła na San Siro już 2:0, ale przegrała 2:4.
Żurkowski ponownie znalazł się w podstawowej jedenastce Empoli. Reprezentant Polski rozpoczął od pierwszej minuty już 27. mecz w tym sezonie Serie A.
24-latek zaznaczył swój udział w meczu już na samym początku. W 5. minucie Żurkowski ruszył prawym skrzydłem i dograł do Andrei Pinamontiego, który dał prowadzenie zespołowi z Empoli.
Dla Żurkowskiego była to trzecia asysta w bieżącym sezonie ligi włoskiej. Ma na koncie też sześć bramek.
Pikanterii bramce dodaje fakt, że jej strzelec jest zawodnikiem Interu. Pinamonti początku sezonu trafił do Empoli na zasadzie rocznego wypożyczenia.
Goście niespodziewanie podwyższyli prowadzenie w 28. minucie. Drugiego gola dla Empoli strzelił wówczas Kristjan Asllani.
Inter odrobił straty w końcówce pierwszej połowy. Kontakt złapał dzięki Simone Romagnoliemu, który w 40. minucie wbił piłkę do swojej bramki. Jeszcze przed przerwą wyrównującego gola strzelił Lautaro Martinez.
Argentyńczyk trafił do bramki jeszcze raz. Dzięki jego uderzeniu z 64. minuty Inter objął prowadzenie. Gospodarze zadali jeszcze jeden cios. Już w doliczonym czasie wynik ustalił Alexis Sanchez.
Inter po zwycięstwie wrócił na pierwsze miejsce w tabeli ligi włoskiej. Ma punkt przewagi nad drugim Milanem, ale o jeden rozegrany mecz więcej.
Marcin Karbowski06 May 2022 · 19:10