Copa America. Chile lepsze od Ekwadoru. Kolejny gol Alexisa Sancheza

Chile lepsze od Ekwadoru. Kolejny gol Alexisa Sancheza
CP DC Press/Shutterstock
Reprezentacja Chile pokonała Ekwador 2:1 (1:1) w meczu 2. kolejki grupy C, rozegranym w ramach tegorocznej edycji Copa America.
Na Arena Fonte Nova w Salvadorze Chile objęło prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Wówczas Jose Fuenzalida dopadł do futbolówki tuż za linią pola karnego i mocnym uderzeniem trafił w lewy dolny róg bramki.
W 26. minucie Ekwador zdołał doprowadzić do wyrównania. Arbiter Patricio Loustau podyktował dla tego zespołu rzut karny, którego na gola zdołał zamienić Enner Valencia.
Gola na wagę zwycięstwa ekipy "La Roja" strzelił w 51. minucie Alexis Sanchez.
Zawodnik Manchester United wykorzystał podanie Aranguiza i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.
Podopieczni Reinaldo Ruedy są liderem grupy C i mają na koncie sześć punktów. W następnej kolejce zagrają z Urugwajem.
Drużyna prowadzona przez Hernana Gomeza z zerowym dorobkiem punktowym okupuje ostatnią pozycję w tabeli. Za trzy dni zmierzy się z Japonią.
Kamil Kaczmarek22 Jun 2019 · 08:36