Copa America. Urugwaj wygrał z Chile. Piękna główka Edinsona Cavaniego [WIDEO]

Urugwaj wygrał z Chile. Piękna główka Edinsona Cavaniego [WIDEO]
A.RICARDO / shutterstock.com
Urugwaj wygrał z Chile 1:0, a Ekwador zremisował z Japonią 1:1 - to wyniki ostatniej kolejki w grupie C podczas tegorocznej edycji Copa America.
Urugwaj i Chile grały o zwycięstwo w grupie. W nieco lepszej sytuacji była drużyna Alexisa Sancheza, której do realizacji celu wystarczał remis. Urugwaj potrzebował zwycięstwa.
Piłkarze Oscara Tabareza od początku meczu stwarzali więcej okazji bramkowych. Dobrych szans nie wykorzystali m.in. Giorgian De Arrescaeta, Diego Godin i Martin Caceres. Chile groźniej zaatakowało dopiero po przerwie, ale niezłej okazji nie wykorzystał Eduardo Vargas.
Jedyny gol meczu padł w 82. minucie. Javier Rodriguez wypatrzył w polu karnym Edinsona Cavaniego, a ten strzałem z jedenastu metrów zapewnił swojej drużynie trzy punkty.
Zwycięzca meczu Ekwadoru z Japonią zapewniłby sobie wyjście z grupy. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak przechylić szali na swoją korzyść. Remis sprawił, że obie zakończyły rywalizację w Copa America już na fazie grupowej.
Po kwadransie gry prowadzenie objęła Japonia - na listę strzelców wpisał się Shoya Nakajima. Azjaci nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo już dwadzieścia minut później wynik na 1:1 ustalił Angel Mena.
Kamil Kaczmarek25 Jun 2019 · 07:33
Źródło: polsatsport.pl