Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Cracovia ma szanse na awans do drugiej rundy Ligi Europy. Wywiozła dobry wynik ze Słowacji

Cracovia logo
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka / shutterstock.com

Cracovia zremisowała z FC DAC Dunajska Streda 1:1 w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy.

Tutaj możecie przeczytać pełną relację ze spotkania.

Cracovia miała szanse na strzelenie gola - okazje Pellego, Dąbrowskiego czy Lopesa - ale wynik spotkania otworzyła dopiero w 40 minucie. Pelle van Amersfoort uderzył zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy DAC, co zupełnie zmyliło bramkarza, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

"Pasy" długo jednak nie cieszyły się z prowadzenia. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Divković, który pokonał Peskovicia strzałem z bliskiej odległości.

W drugiej połowie działo się już znacznie mniej. Najlepszą sytuację miał Lopes, ale jego płaski strzał złapał Jedlicka.

Ostatecznie Cracovia zremisowała z FC DAC Dunajska Streda 1:1.

Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

15
12 lip 2019 | 07:42
+2
Cracovia zagrała praktycznie tak samo jak Piast - z tym, że Pasy miały wyrobione ciekawe schematy - próba gry na jeden kontakt, mocno grali pod Cecaricia i nie dużo brakło, by naprawdę dał od siebie dwa a nawet trzy kluczowe podania. Brakowało przede wszystkim spokoju w drugiej połowie jak Piast - duży chaos, było widać, że po mocno pressowej pierwszej połowie Pasy zgasły i trochę szukali na siłę akcji przez co wiele razy musieli dosłownie "bronić Częstochowy", co choćby pokazała akcja, gdzie wślizgami ratowali się przed strzałami z pola karnego. Dobry mecz, Pelle pokazywał się z naprawdę dobrej strony ale liczę, że Lopes pokaże się z lepszej strony bo debiut taki mocno niepewny z jego strony.
12 lip 2019 | 00:39