Cracovia w finale Pucharu Polski! Legia rozbita w Krakowie

Krzysztof Porębski / Pressfocus
Cracovia pierwszym finalistą Pucharu Polski! Drużyna Michał Probierza w półfinale rozbiła Legię 3:0.
Cracovia zaczęła od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Wdowiak. Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Michał Helik, który wykorzystał niepewną interwencję Wojciecha Muzyka. Bramkarz Legii niefortunnie odbił piłkę po uderzeniu Pelle van Amersfoorta.
Stołeczny zespół próbował szukać gola kontaktowego, który mógłby odmienić losy rywalizacji. Aleksandar Vuković chciał zmienić oblicze gry dokonując zmian - z ławki rezerwowych weszli Paweł Wszołek, Maciej Rosołek i Paweł Stolarski. Ten ostatni był zamieszany w stratę trzeciego gola. W 82. minucie Wdowiak bez problemu wygrał z nim pojedynek i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę na 3:0.
Cracovia została pierwszym finalistą Pucharu Polski w tym sezonie. Dla zespołu z Krakowa będzie to pierwszy udział w finale tych rozgrywek w historii.
Rywalem "Pasów" będzie zwycięzca rywalizacji Lech Poznań - Lechia Gdańsk (8 lipca, godz. 20:00). Finał rozgrywek odbędzie się 24 lipca w Lublinie.
Marcin Karbowski07 Jul 2020 · 22:01