Cristiano Ronaldo uratował Juventus. Mistrzowie Włoch wyrwali remis z Atalantą Bergamo [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Juventus wyrwał remis w meczu z Atalantą Bergamo. Dzięki dwóm golom Cristiano Ronaldo zremisował 2:2.
Goście objęli prowadzenie w 16. minucie. Gomez sprytnie zagrał w kierunku Zapaty w pole karne, a ten płaskim strzałem pokonał Szczęsnego.
Goście dyktowali warunki, a Juventus nie mógł złapać swojego rytmu. Groźniej pod bramką Atalanty było właściwie tylko w 33. minucie, gdy minimalnie chybił Paulo Dybala.
Juventus wyrównał w 55. minucie. Pomocną dłoń do mistrzów Włoch wyciągnęli gracze Atalanty. Dosłownie, bo sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Martena de Roona. Pewnym egzekutorem jedenastki był Cristiano Ronaldo.
W 80. minucie Luis Muriel oddał piłkę Rusłanowi Malinowskiemu, ten wykorzystał swobodę na linii pola karnego i potężną bombą nie dał szans Szczęsnemu.
Kolumbijski napastnik miał też udział przy drugim golu dla Juventusu. Muriel zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę na gola ponownie zamienił Ronaldo.
Juventus dzięki remisowi powiększył przewagę nad drugim w tabeli Lazio do ośmiu punktów. Atalanta jest trzecia - do rzymian traci tylko jedno oczko.
Marcin Karbowski11 Jul 2020 · 23:40