Czerczesow: Nikolić zrobił swoje

legia.com
Legia Warszawa pokonała dzisiaj Cracovię Kraków 3:1. Był to debiut trenera Stanisława Czerczesowa w Ekstraklasie. Rosjanin ocenił swój pierwsze mecz w roli szkoleniowca legionistów.

- Na razie nie mam z czym porównać tego spotkania. Piłkarzom pogratulowałem zwycięstwa. Podobało mi się ich nastawienie, ale mamy jeszcze sporo pracy nad jakością - przyznał na konferencji prasowej.

Czerczesow mówił również o taktyce na dzisiejszy mecz - W przerwie zmieniłem nieco ustawienie w środkowej strefie boiska. Nasze wyniki nie będą zależeć od ilości napastników w pierwszym składzie.

Rosyjski trener nie mógł się nachwalić strzelca trzech goli w dzisiejszym spotkaniu - Nikolić strzelał juz bramki, gdy ja nie byłem jeszcze trenerem. Jednym z moich zadań jest nie przeszkadzać i dziś to zrobiłem. Niko również zrobił swoje. Jeśli będzie grał na tym poziomie, to ciężko będzie sobie wyobrazić Legię bez niego. Ale jeśli przestanie strzelać, swoją szansę otrzyma ktoś inny. Mamy Saganowskiego czy Prijovica. Dziś dwie zmiany były wymuszone.

Na koniec wymienił te rzeczy, które mu się nie podobały w grze jego podopiecznych - Nie wychodziły nam dziś prostopadłe podania, za wolno przechodziliśmy z obrony do ataku. W drugiej połowie było lepiej, również jeśli chodzi o pressing. Gdyby wychodziło nam wszystko, to pewnie by mnie tu nie było.