Czesi znakomicie zaczęli EURO! Piękne gole dały zwycięstwo nad Szkocją! [WIDEO]

Reprezentacja Czech lepsza od Szkocji w meczu grupy "D" podczas EURO 2020. Nasi południowi sąsiedzi wygrali z Wyspiarzami 2:0 (1:0).
Za nami pierwsza kolejka spotkań w grupie "D". W niedzielę Anglicy zainkasowali trzy punkty w meczu z Chorwacją. "Synowie Albionu" odnieśli skromne zwycięstwo - 1:0.
Dziś rozegrano kolejne spotkanie tej grupy. Szkoci podjęli na Hampden Park w Glasgow Czechów. Gospodarze chcieli zacząć mecz od mocnego uderzenia.
Już w 6. minucie McGinn bliski zdobycia gola po błędzie rywali. Czesi w odpowiedzi starali się atakować prawym skrzydłem. Po kwadransie gry pokazał się Patrik Schick. Jego uderzenie zdołał jednak obronić Marshall.
W kolejnych minutach Szkoci byli bliżej objęcia prowadzenia. Do siatki nie mogli jednak trafi Dykes, Christie czy Robertson. Bardziej konkretni w swoich działaniach byli nasi południowi sąsiedzi.
Czesi przed przerwą przełamali defensywę rywali. Piłkę w pole karne dośrodkował Coufal, a do nadlatującej futbolówki najwyżej wyskoczył Schick. Napastnik precyzyjnym uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Od początku drugiej połowy Szkoci rozpoczęli szturm na bramkę Czechów. Znakomicie między słupkami spisywał się jednak Tomas Vaclik.
Czesi na ataki gospodarzy odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Schick znów dał o sobie znać. Tym razem popisał się pięknym lobem z połowy boiska. Nie brakuje głosów, że był to "gol turnieju".
Szkoci nie złożyli broni, ale nie mieli argumentów, by zaskoczyć Vaclika. Ostatecznie przegrali 0:2 i zawiedli swoich fanów.
Kolejne mecze grupy "D" zostaną rozegrane 18 czerwca. Wówczas Anglicy zagrają ze Szkocją, zaś Czesi zmierzą się z Chorwatami.
Daniel Makarewicz14 Jun 2021 · 16:52