Czwarta z rzędu porażka Celty Vigo. Tym razem przegrała z Valencią

charnsitr / shutterstock.com
Celta Vigo uległa przed własną publicznością Valencia CF 1:2 (1:0) w trzecim sobotnim meczu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Balaidos prowadzenie gospodarzom zapewnił pięć minut przed przerwą strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meksykanin Nestor Araujo.
Dziewiętnaście minut przed końcem wyrównał efektownym uderzeniem w długi róg z ostrego kąta rezerwowy Ferran Torres. Niespełna kwadrans później szarżujący w polu karnym miejscowych Francuz Kevin Gameiro wyłożył idealnie piłkę do Rodrigo, który dopełnił tylko z bliska formalności, kierując piłkę do pustej bramki.
"Nietoperze" dzięki piątej wygranej w sezonie awansowali na siódme miejsce w tabeli. Zespół z Galicji doznał natomiast czwartej porażki z rzędu i pozostał tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.