Dalekie miejsce Polski w klasyfikacji medalowej MŚ w Budapeszcie. Niemcom i Francji poszło jeszcze gorzej

SPP/Pressfocus
Polscy lekkoatleci zdobyli zaledwie dwa krążki podczas tegorocznych mistrzostw świata w Budapeszcie. W efekcie nasza kadra zajęła dopiero 24. miejsce w klasyfikacji medalowej. Bezkonkurencyjni okazali się Amerykanie.
W stolicy Węgier w tym roku rywalizowali najlepsi lekkoatleci świata. Po raz pierwszy od dawna biało-czerwoni wracają z czempionatu bez ani jednego złotego medalu.
W pięciu kolejnych imprezach rangi mistrzostw świata równych sobie nie miał Paweł Fajdek. Tym razem polski młociarz musiał zadowolić się dopiero czwartą pozycją i skończył imprezę poza podium.
Po srebro sięgnął za to jego kolega z kadry, Wojciech Nowicki. Był to jeden z dwóch polskich medali na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Drugi srebrny krążek dołożyła Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów.
W efekcie Polska zajęła 24. miejsce w klasyfikacji medalowej całych mistrzostw. To znaczny spadek w porównaniu do 2022 (8. lokata) oraz 2019 roku (11. pozycja) i najgorszy wynik od 2007 roku.
Jak można było się spodziewać, zdecydowanie najlepszym wynikiem na MŚ w Budapeszcie mogą pochwalić się Amerykanie. Zdobyli oni aż 29 medali, w tym 12 złotych.
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że z jeszcze gorszymi wynikami od naszego czempionat kończą Francuzi oraz Niemcy. Ci pierwsi zdobyli jedno srebro, drudzy po raz pierwszy w historii ani razu niestanęli na podium.