Dalsze miejsce Kowalczyk w biegu na 15 km. Kalla uciekła Bjoergen i zdobyła złoty medal!

Marius Wigen/Shutterstock
Justyna Kowalczyk zajęła 17 miejsce podczas biegu łączonego kobiet na 15 km na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Złoty medal zdobyła Szwedka Charlotte Kalla.
Początek biegu w wykonaniu Polki był obiecujący. W pewnym momencie znajdowała się na trzeciej pozycji i tylko pół sekundy traciła do liderującej Kalli. Potem Kowalczyk raz zajmowała dalszą lokatę, raz była bliżej czołówki. Do 6-7 kilometra większość zawodniczek biegła w jednej grupie, a różnice pomiędzy poszczególnymi biegaczkami były niewielkie.
Z czasem jednak Polka traciła coraz więcej do prowadzących zawodniczek. Po około dziesięciu kilometrach Kowalczyk była trzynasta i miała już siedemnaście sekund straty do liderki. Ostatecznie zakończyła wyścig na siedemnastej pozycji.
Z przodu tymczasem trwała zawzięta walka pomiędzy Marit Bjoergen a Charlotte Kallą. Na ostatnich kilometrach Szwedka uciekła utytułowanej Norweżce i zdobyła złoty medal, wyprzedzając rywalkę o 7,8 sekundy. Brązowy medal zdobyła natomiast Krista Parmakoski z Finlandii.