Dantejskie sceny podczas meczu el. do Ligi Mistrzów! Burdy na trybunach, spotkanie zostało przerwane [WIDEO]

Twitter Screen
Dziś odbyły się pierwsze mecze eliminacyjne do nadchodzącej Ligi Mistrzów. W trakcie spotkań nie brakowało emocji zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Do groźnej sytuacji doszło podczas spotkania Hamrum Spartans z Maccabi Hajfa.
Hamrum Spartans zdobyli mistrzostwo Malty, dzięki czemu zagrali w eliminacjach do nadchodzącej Ligi Mistrzów. Zespół rozegrał dziś spotkanie z Maccabi Hajfa.
Stadion maltańskiej drużyny nie spełniał wymogów rozgrywkowych. Mecz Hamrum Spartans z Maccabi Hajfa musiał zostać rozegrany na innym obiekcie.
Zdecydowano się na organizację meczu na stadionie Stulecia w Ta’Qali na Malcie. Pomimo początkowych problemów lokalizacyjnych spotkanie odbyło się zgodnie z planem.
Stadion Stulecia może pomieścić zaledwie trzy tysiące kibiców. Ograniczona liczba miejsc skutkowała ulokowaniem kibiców przeciwnych drużyn obok siebie.
Fanów Hamrum Spartans i Maccabi Hajfa oddzielały jedynie barierki. W pewnym momencie doszło do starć między kibicami rywalizujących zespołów.
W trakcie zdarzenia przerwano rozgrywanie spotkania. Podczas kibicowskich bójek próbowała interweniować policja.
W pewnym momencie piłkarze obu drużyn nawoływali o zaprzestanie bójek. Prośby zawodników zostały wysłuchane, a sędzia wznowił mecz.
Maccabi Hajfa wygrało dzisiejsze spotkanie 4:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 18 lipca o godzinie 19 na Sammy Ofer Stadium w Hajfie.
Filip Węglicki11 Jul 2023 · 23:02
Źródło: WP Sportowe Fakty