Debiutancki gol Michała Helika w Championship! Polak trafił do siatki przeciwko liderowi

Barnsley FC
Debiut Michała Helika w Championship potoczył się fatalnie - Polak wyleciał z boiska jeszcze w pierwszej połowie. Teraz 25-letni stoper znakomicie rozpoczął jednak spotkanie z Bristol City. Już w 2. minucie otworzył wynik meczu z liderem ligi. Ostatecznie skończyło się wynikiem 2:2.
Michał Helik zanotował znakomity debiut w Barnsley w Pucharze Ligi Angielskiej. Później przyszło jednak spotkanie w Championship przeciwko Reading, gdy jeszcze w pierwszej połowie piłkarz wyleciał z boiska.
Mimo to Polak wychodził w pierwszym składzie w kolejnych meczach. Jego zespół w czterech pierwszych kolejkach zdobył zaledwie jeden punkt i plasował się pod koniec stawki.
W 5. serii gier zespół Helika podejmował Bristol City. Gospodarze zdobyli wcześniej komplet punktów i na to spotkanie przyjeżdżał jako lider Championship.
Mecz rozpoczął się jednak idealnie dla Barnsley. Już w drugiej minucie Romal Palmer dograł do Helika, a Polak pokonał bramkarza rywali, zdobywając tym samym pierwszego gola w nowych barwach.
Co ciekawe, była do debiutancka bramka z gry dla Barsley w sezonie 2020/2021, jeśli chodzi o Championshi[. Niewiele brakowało, aby gospodarze pobili swój rekord, jeżeli chodzi o brak takiego trafienia od początku rozgrywek. Uchronił ich od tego właśnie gol Helika.
W drugiej połowie zawodnicy Bristol City rzucili się do odrabiania strat i szybko strzelili dwie bramki. Gospodarze ambitnie walczyli o punkt do samego końca i do wyrównania doprowadzili z rzutu karnego już w 101. minucie. Helik rozegrał całe spotkanie i zarobił żółtą kartkę.
Maciej Pietrasik17 Oct 2020 · 16:34