Decydujący Aubameyang! Arsenal pokonał Liverpool po rzutach karnych i wygrał Tarczę Wspólnoty [WIDEO]

Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Arsenal zremisował z Liverpool 1:1 (1:0) w meczu o Tarczę Wspólnoty. O wyniku starcia zadecydowały rzuty karne - w nich lepsi byli gracze z Londynu.
Piłkarze "The Reds" przystąpili do spotkania w bardzo mocnym składzie i byli oczywistymi faworytami. Potwierdzeniem tego mogła być sytuacja z 7. minuty, gdy piłka zatrzepotała w bramce "Kanonierów", ale gol nie został uznany - Virgil van Dijk znajdował się na pozycji spalonej.
Weryfikacja tego przekonania nadeszła jednak bardzo szybko. Zaledwie pięć minut później było już 1:0 dla Arsenalu.
Pierre-Emerick Aubameyang otrzymał podanie od Bukayo Saki, minął rywala i pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Alissona Beckera. Poniżej można obejrzeć trafienie Gabończyka:
W kolejnych minutach pierwszej połowy "The Reds" próbowali odrobić stratę, ale w ich poczynaniach brakowało konkretów, a gracze Mikela Arety ustawiali się bardzo dobrze w obronie.
Pierwsza poważna okazja mistrzów Anglii nadeszła dziesięć minut po przerwie. Sadio Mane znalazł się w sytuacji sam na sam z Emiliano Martinezem, ale górą w tym starciu był golkiper londyńskiej ekipy.
Obraz meczu uległ zmianie po kwadransie drugiej połowy, gdy na boisku zameldowali się Naby Keita i Takumi Minamino. To właśnie Japończyk kilkanaście minut później zdobył gola wyrównującego.
Więcej goli nie padło, dlatego drużyny musiały zmierzyć się w konkursie jedenastek. W nim lepsi byli gracze Arsenalu - Rhian Brewster, wprowadzony przez Kloppa specjalnie na rzuty karne, uderzył w poprzeczkę. Rywalizacja w jedenastkach zakończyła się rezultatem 5:4 - decydujący strzał oddał Aubameyang.
Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło - przed rokiem Liverpool zremisował z Manchesterem City 1:1 w meczu o Tarczę Wspólnoty, a następnie przegrał w karnych 4:5.