Decydujący gol Gimeneza! Urugwaj wyszarpał zwycięstwo w meczu z Egiptem! [VIDEO]

CP DC Press/Shutterstock
Urugwaj długo się męczył i marnował okazje, ale wreszcie udało mu się zdobyć gola. Dzięki trafieniu Gimeneza piłkarze Tabareza pokonali reprezentację Egiptu 1:0.
Pełną relację z tego meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Stawiany w roli faworyta Urugwaj w pierwszej połowie nie spisywał się zbyt dobrze. Egipcjanie efektywnie pracowali w obronie, co znacznie utrudniało piłkarzom Tabareza rozgrywanie. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie odpowiedzialność za kreowanie akcji wziął na siebie Diego Godin.
Nie zachwyciła szczególnie druga linia Urugwaju, która miała problem ze stworzeniem bramkowej sytuacji swoim napastnikom.
Gdy wreszcie Suarez otrzymał piłkę w polu karnym Egiptu, uderzył w boczną siatkę bramki.
Z kolei reprezentanci Egiptu wyglądali solidnie, odpowiednio przesuwali się w obronie i próbowali tworzyć zagrożenie pod bramką Muslery. W ich poczynaniach brakowało jednak pewnego zdecydowania - to mógł zapewnić Mohamed Salah, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej sytuacji Suareza, ale zawodnik Barcelony nie potrafił wykorzystać świetnego podania Cavaniego, tylko uderzył wprost w bramkarza.
W następnych minutach po obu stronach boiska nie widzieliśmy stuprocentowych sytuacji. Wreszcie w 73. minucie kolejną okazję miał Suarez, ale nie wykorzystał akcji sam na sam.
Aktywny był też Cavani, ale nie zdołał strzelić gola. Najbliżej tego był w 88. minucie, gdy piłka po jego strzale z rzutu wolnego uderzyła w słupek.
Przełamanie Urugwaju przyszło chwilę później. Zwycięską bramkę po strzale głową zdobył Jose Maria Gimenez.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Urugwaju.