Derby Hamburga dla HSV, grał Sobota

360b/Shutterstock
FC St. Pauli przegrało u siebie z Hamburgerem SV 0:4 w meczu 25. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gospodarzy siedemnaście minut rozegrał Waldemar Sobota.
Oba zespoły z Hamburga walczą w tym sezonie o awans do Bundesligi. Dlatego też spotkanie derbowe na Millerntor-Stadion miało szczególny charakter.
Pełną pulę zgarnęli goście, którzy do przerwy prowadzili po golu Pierre'a-Michela Lasoggi. 27-letni napastnik świetnie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał moment, kiedy piłka odbiła się do słupka.
W 53. minucie było 2:0 dla HSV po bramce Khaleda Nareya, który trafił po zamieszaniu w szesnastce i strzelił siódmego gola w sezonie.
Wynik spotkania na 3:0 podwyższył Lasogga. Tym razem uderzył z pięciu metrów i zanotował dwunaste trafienie w rozgrywkach.
Rezultat na 4:0 dla gości ustalił Douglas Santos dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Brazylijczyk zanotował premierowe trafienie w sezonie.
Losów meczu nie odmienił Waldemar Sobota, który w barwach gospodarzy pojawił się na murawie w 73. minucie.
W tabeli 2. Bundesligi Hamburger SV jest wiceliderem z dorobkiem 50 punktów.

Natomiast FC St. Pauli zajmuje czwartą pozycję, mając na koncie 43 punkty.