Derby Moskwy dla Lokomotiwu, grali Krychowiak i Szymański

Bukharev Oleg/Shutterstock
Lokomotiw Moskwa wygrał na wyjeździe z Dynamo Moskwa 2:1 (1:1) w derbowym pojedynku rozegranym w ramach 6. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Na VTB Arena pierwszego gola strzelił Maximilian Philipp. Niemiecki napastnik już w 3. minucie pokonał golkipera rywali bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.
W 28. minucie do wyrównania doprowadził Aleksiej Miranczuk, który pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę.
Trafienie na wagę zwycięstwa Lokomotiwu zapisał na swoim koncie Anton Miranczuk. Rosjanin wykorzystał dośrodkowanie Rifata Zhemaletdinova i skutecznie trafił w lewy dolny róg.
Mecz w wyjściowej jedenastce Dynamo rozpoczął Sebastian Szymański, który przebywał na placu gry do 59. minuty i został zmieniony przez Miguela Cardoso. W 13. minucie Polak został ukarany żółtą kartką.
Od pierwszych minut w barwach Lokomotiwu wystąpił Grzegorz Krychowiak i zagrał przez pełne 90 minut. Pomocnik w 67. minucie obejrzał żółty kartonik.
Podopieczni Dmitrija Chochłowa mają na koncie pięć punktów i zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Zespół Jurija Siomina z dorobkiem trzynastu "oczek" plasuje się na drugim miejscu.