Dobre starty Polaków na mistrzostwach świata w Londynie

citizen59, wikicommons
Reprezentanci Polski z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas sobotniej sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Londynie. Spokojnie awans do kolejnych startów wywalczyli m.in. Anita Włodarczyk, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.
W sobotę z rywalizacją pożegnał się tylko jeden reprezentant Polski. Jakub Szyszkowski przegrał walkę o miejsce w finale pchnięcia kulą o... centymetr. 25-latka awansu pozbawił Konrad Bukowiecki, ktory niemiłosiernie się męczył i kwalifikację wywalczył dopiero w ostatniej próbie. Osiągnął w niej 20.55 m. Już w pierwszej próbie awans do finału wywalczył Michał Haratyk, który z wynikiem 21.27 m zajął trzecie miejsce w stawce.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze młociarki. W finale wystartuje cała trójka - Anita Włodarczyk, Malwina Kopron i Joanna Fiodorow. Wszystkie Polki osiągnęły lepszy wynik od minimum kwalifikacyjnego.
W finale trójskoku zobaczymy za to Annę Jagaciak-Michalską. Polka w eliminacjach zajęła 10. miejsce.
Udany start mają za sobą także nasi zawodnicy startujący na 800 metrów. Do niedzielnych półfinałów awansowali Michał Rozmys, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski. Kwalifikacje przebrnęli też sprinterka Ewa Swoboda, która czasem 11.24 s osiągnęła najlepszy wynik w sezonie, oraz czterystumetrowiec Rafał Omelko.