Domowe zwycięstwa KRC Genk i Besiktasu

Darwinek, wikipedia
W pierwszej kolejce grupy I Ligi Europy KRC Genk wygrał z Malmo FF 2:0, a Besiktas Stambuł pokonał Sarpsborg 08 FF 3:1.
Pogromcy Lech Poznań w eliminacjach piłkarze KRC Genk występy w fazie grupowej Ligi Europy rozpoczęli od wygranej z Malmo FF 2:0. Na listę strzelców wpisali się Leandro Trossard w 37. minucie oraz Mbwana Samata w 71. minucie.
W belgijskim zespole całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Piotrowski.
W drugim spotkaniu Besiktas Stambuł wygrał u siebie z norweskim zespołem Sarpsborg 08 FF 3:1. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Ryan Babel, który trafił w 51. minucie. Holender zaczynał mecz na ławce, ale tuż po wejściu na plac gry wpisał się na listę strzelców. Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Enzo Roco, na 3:0 trafił Jeremain Lens. Goście w doliczonym czasie gry zmniejszyli rozmiary porażki po bramce Kristoffera Zachariassena.
W drugiej kolejce Malmo FF zagra z Besiktasem Stambuł, a Sarpsborg zmierzy się z KRC Genk.
Daniel Makarewicz20 Sep 2018 · 20:54